BCS 2022 Winner

BCS 2022

EU Germany Top 4 Standard

Champion
Trung Nguyen

Trung Nguyen Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Filip

Filip Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Denis Medjic

Denis Medjic Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
JJ

JJ Deck List

Click image to view in Deck log

EU Spain Top 4 Standard

Champion
Romain Mormile

Romain Mormile Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Vincent Santerre

Vincent Santerre Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Romain Wang

Romain Wang Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Nuno Raimundo

Nuno Raimundo Deck List

Click image to view in Deck log

EU UK Leeds Top 4 Standard

Champion
Sergi Segura Monterde

Sergi Segura Monterde Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
David Gowland


2nd Runner Up
Matthew Walter

Matthew Walter Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Callum Haywood

Callum Haywood Deck List

Click image to view in Deck log

EU UK Leeds Top 4 V-Premium

Champion
Brandon Chung

Brandon Chung Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Mike Addison

Mike Addison Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Cromac Doyle

Cromac Doyle Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Axel Ido

Axel Ido Deck List

Click image to view in Deck log

EU UK Leeds Top 4 Premium

Champion
Alastair McFalane

Alastair McFalane Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Nathan Stone

Nathan Stone Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Karolis Ziedavainis

Karolis Ziedavainis Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
William Branddon-Milon

William Branddon-Milon Deck List

Click image to view in Deck log

EU Germany Top 4 V-Premium

Champion
Dave Vecht

Dave Vecht Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Varian Furqan Arif

Varian Furqan Arif Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Maxime Jallon

Maxime Jallon Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Maxime De Cock

Maxime De Cock Deck List

Click image to view in Deck log

EU Spain Top 4 V-Premium

Champion
Danzel Beatty

Danzel Beatty Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Mohammed Abumahula

Mohammed Abumahula Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Yoann Barsezak

Yoann Barsezak Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Gilian Penchine

Gilian Penchine Deck List

Click image to view in Deck log

EU Germany Top 4 Premium

Champion
Dave Vecht

Dave Vecht Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Maxime De Cock

Maxime De Cock Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Ravinesh

Ravinesh Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Mathias Trouilleau

Mathias Trouilleau Deck List

Click image to view in Deck log

EU Spain Top 4 Premium

Champion
Nestor Echevarria Marcos

Nestor Echevarria Marcos Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Kevin Nephytys Semlali

Kevin Nephytys Semlali Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Nuno Raimundo

Nuno Raimundo Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Xavier Rodriguez

Xavier Rodriguez Deck List

Click image to view in Deck log

EU Italy Top 4 Standard

Champion
Sala Gabriele

Sala Gabriele Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Angelo Sanchez

Angelo Sanchez Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Alessandro Leon Bova

Alessandro Leon Bova Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Simone Todde

Simone Todde Deck List

Click image to view in Deck log

EU Italy Top 4 V-Premium

Champion
Hai Satchwell

Hai Satchwell Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Janos Kobus

Janos Kobus Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Emanuele Arzedi

Emanuele Arzedi Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Felice Ruggiero

Felice Ruggiero Deck List

Click image to view in Deck log

EU Italy Top 4 Premium

Champion
Mohammed Abumahlula

Mohammed Abumahlula Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Steven Hu

Steven Hu Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Kaelon Fallon

Kaelon Fallon Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Andrea Galli

Andrea Galli Deck List

Click image to view in Deck log

EU Belgium Top 4 Standard

Champion
Yvar Stok

Yvar Stok Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Marko Martic

Marko Martic Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Declan Woolley

Declan Woolley Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Mikó Márton

Mikó Márton Deck List

Click image to view in Deck log

EU Belgium Top 4 V-Premium

Champion
Piere Mahuteaux

Piere Mahuteaux Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Louis Boulanger

Louis Boulanger Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Sudi Liu

Sudi Liu Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Hal Satchwell

Hal Satchwell Deck List

Click image to view in Deck log

EU Belgium Top 4 Premium

Champion
Victor Zhang

Victor Zhang Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Tamim Nazary

Tamim Nazary Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Kaelan Fallon

Kaelan Fallon Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Rémy Franssen

Rémy Franssen Deck List

Click image to view in Deck log

NA Houston Texas Top 4 Standard

Champion
Ronald Manzano

Ronald Manzano Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Justin Rowles

Justin Rowles Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Johnny Johnson

Johnny Johnson Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Alex Chavez

Alex Chavez Deck List

Click image to view in Deck log

NA Duluth Georgia Top 4 Standard

Champion
James Albright

James Albright Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Francisco Garate

Francisco Garate Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
William Frye

William Frye Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Tucker Myers

Tucker Myers Deck List

Click image to view in Deck log

NA Rosemont Illinois Top 4 Standard

Champion
James Zuniga

James Zuniga Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Paul Breting

Paul Breting Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Daniel Tran

Daniel Tran Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Alex Kramer

Alex Kramer Deck List

Click image to view in Deck log

NA Toronto Ontario Top 4 Standard

Champion
David Ma

David Ma Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Teddy Yuen

Teddy Yuen Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Brian Nguyen

Brian Nguyen Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Herve Teav

Herve Teav Deck List

Click image to view in Deck log

NA Mexico Top 4 Standard

Champion
Jorge Dávila Osmaya

Jorge Dávila Osmaya Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Omar Torres Mora

Omar Torres Mora Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Jean Paul Perez

Jean Paul Perez Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Abel Borja Rivera

Abel Borja Rivera Deck List

Click image to view in Deck log

NA Houston Texas Top 4 V-Premium

Champion
DeShawn McNeal

DeShawn McNeal Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Andrew Williams

Andrew Williams Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Hank Hwang

Hank Hwang Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Mark Do

Mark Do Deck List

Click image to view in Deck log

NA Duluth Georgia Top 4 V-Premium

Champion
Antonio Tutt

Antonio Tutt Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Sakib Hossain

Sakib Hossain Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
James Lewis

James Lewis Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Lloyd Yuta Brown

Lloyd Yuta Brown Deck List

Click image to view in Deck log

NA Rosemont Illinois Top 4 V-Premium

Champion
David Smart

David Smart Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
William Raiford

William Raiford Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Paul Ellis

Paul Ellis Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Dustin Southe

Dustin Southe Deck List

Click image to view in Deck log

NA Toronto Ontario Top 4 V-Premium

Champion
Kevin Cho

Kevin Cho Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Antony Bailey

Antony Bailey Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Geody Susanto

Geody Susanto Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Matteo Delellis

Matteo Delellis Deck List

Click image to view in Deck log

NA Mexico Ontario Top 4 V-Premium

Champion
Josué Ramon Licona Huerta

Josué Ramon Licona Huerta Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Omar Sebastián Mata Santos

Omar Sebastián Mata Santos Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
avier García Ugarte

Javier García Ugarte Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Omar Márquez

Omar Márquez Deck List

Click image to view in Deck log

NA Houston Texas Top 4 Premium

Champion
Wyatt King

Wyatt King Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Blake Manor

Blake Manor Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Talton Adams

Talton Adams Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Michael Antonelli

Michael Antonelli Deck List

Click image to view in Deck log

NA Duluth Georgia Top 4 Premium

Champion
Andrew Lawrence Kondrick

Andrew Lawrence Kondrick Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Lloyd Yuta Brown

Lloyd Yuta Brown Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Peter Van Allen

Peter Van Allen Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Nicholas Fernando

Nicholas Fernando Deck List

Click image to view in Deck log

NA Rosemont Illinois Top 4 Premium

Champion
Jaime Alvarez

Jaime Alvarez Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Ty Smith

Ty Smith Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Ricky Luu

Ricky Luu Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Albert Hwang

Albert Hwang Deck List

Click image to view in Deck log

NA Toronto Ontario Top 4 Premium

Champion
Braydon Atanasio

Braydon Atanasio Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Henry Gross

Henry Gross Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Steven Le

Steven Le Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Nicolas Trujillo

Nicolas Trujillo Deck List

Click image to view in Deck log

NA Mexico Top 4 Premium

Champion
Luis Mario De la Torre Hernandez

Luis Mario De la Torre Hernandez Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Alberto Garcia Ugarte

Alberto Garcia Ugarte Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Carlos Eduardo Ruiz Juarez

Carlos Eduardo Ruiz Juarez Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
donnovan fabian alejandro aceves hernandez

Nicolas Trujillo Deck List

Click image to view in Deck log

NA Puerto Rico Top 4 Standard

Champion
Victor Aguilar

Victor Aguilar Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Yojan Lopez

Yojan Lopez Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Christian Resto

Christian Resto Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Israel

Israel Deck List

Click image to view in Deck log

NA Puerto Rico Top 4 V-Premium

Champion
Michael Kehayes

Michael Kehayes Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
John Bieselin

John Bieselin Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Eduardo Acevedo

Eduardo Acevedo Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Sergio Melendez

Sergio Melendez Deck List

Click image to view in Deck log

NA Puerto Rico Top 4 Premium

Champion
Miguel Pereira

Miguel Pereira Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Noman Irfan

Noman Irfan Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Felix Lopez

Felix Lopez Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Michael Kehayes

Michael Kehayes Deck List

Click image to view in Deck log

NA Vancouver Top 4 Standard

Champion
Sergio Romero

Sergio Romero Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Patrick Juan

Patrick Juan Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Bailey Kehret

Bailey Kehret Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Monish Parshotam

Monish Parshotam Deck List

Click image to view in Deck log

NA Vancouver Top 4 V-Premium

Champion
Kenzio Rafael

Kenzio Rafael Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Charlie Tran

Charlie Tran Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Sean Ko

Sean Ko Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Bailey Kehret

Bailey Kehret Deck List

Click image to view in Deck log

NA Vancouver Top 4 Premium

Champion
Charlie Qiao

Charlie Qiao Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
David Nguyen

David Nguyen Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Haorong Ling

Haorong Ling Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Nathan Bantug

Nathan Bantug Deck List

Click image to view in Deck log

AO Indonesia Top 4 Standard

Champion
Paulinus Richard Halim

Paulinus Richard Halim Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Calhya Mulya

Calhya Mulya Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Derick Dao

Derick Dao Deck List

Click image to view in Deck log

AO Indonesia Top 4 V-Premium

Champion
Geri Stevanus Korompis

Geri Stevanus Korompis Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Ary Wirya

Ary Wirya Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Irnando Sastra

Irnando Sastra Deck List

Click image to view in Deck log

AO Indonesia Top 4 Premium

Champion
Steven Budiono

Steven Budiono Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Derick Dao

Derick Dao Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
David Adipratama

David Adipratama Deck List

Click image to view in Deck log

AO Myanmar Top 4 Standard

Champion
Myo Khant Aung

Myo Khant Aung Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Ney Myo

Ney Myo Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Htoo Ye Wai

Htoo Ye Wai Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Khant Min Thant

Khant Min Thant Deck List

Click image to view in Deck log

AO Myanmar Top 4 V-Premium

Champion
Khant Nyan Thar


1st Runner Up
Phone Thant Kyaw

Phone Thant Kyaw Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Khant Min Thant

Khant Min Thant Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Htoo Ye Wai

Htoo Ye Wai Deck List

Click image to view in Deck log

AO Myanmar Top 4 Premium

Champion
Kyaw Su Thway

Kyaw Su Thway Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Htet Oo

Htet Oo Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Min Ko Ko

Min Ko Ko Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Thant Zin Oo

Thant Zin Oo Deck List

Click image to view in Deck log

AO Phillippines Top 4 Standard

Champion
Rey Andrian T Perez

Rey Andrian T Perez Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Neil Justin Villaruel

Neil Justin Villaruel Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
John Leonardo M. Reyes

John Leonardo M. Reyes Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Ken Matsuda

Ken Matsuda Deck List

Click image to view in Deck log

AO Phillippines Top 4 V-Premium

Champion
Anthony Sean Yu Chua

Anthony Sean Yu Chua Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Joseph Lopez

Joseph Lopez Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Immenue

Immenue Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
John Vincent Mahinay

John Vincent Mahinay Deck List

Click image to view in Deck log

AO Phillippines Top 4 Premium

Champion
Joseph Lopez

Joseph Lopez Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Alfred Daniel Demdam

Alfred Daniel Demdam Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Mark Guan

Mark Guan Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Kyle Spencer Go

Kyle Spencer Go Deck List

Click image to view in Deck log

AO Vietnam Top 4 Standard

Champion
Nguyen Minh Hieu

Nguyen Minh Hieu Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Nguyen Pham Anh Vu

Nguyen Pham Anh Vu Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Huynh Minh Quan

Huynh Minh Quan Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Derick Dao

Derick Dao Deck List

Click image to view in Deck log

AO Vietnam Top 4 V-Premium

Champion
Nguyen Vo Quoc Kiet

Nguyen Vo Quoc Kiet Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Le Van Tuan

Le Van Tuan Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Ho Tan Phat

Ho Tan Phat Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Tang Qui Bang

Tang Qui Bang Deck List

Click image to view in Deck log

AO Vietnam Top 4 Premium

Champion
Derick Dao

Derick Dao Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Mai Hoang Linh

Mai Hoang Linh Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Nguyen Trong Nhan

Nguyen Trong Nhan Deck List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Nguyen Hoai An

Nguyen Hoai An Deck List

Click image to view in Deck log

AO Malaysia Top 4 Standard

Champion
Izzat Yusoff

Izzat Yusoff Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Melvin Chao

Melvin Chao Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Anson Low

Anson Low List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Mohammad Afzal

Mohammad Afzal Deck List

Click image to view in Deck log

AO Malaysia Top 4 V-Premium

Champion
Muhammad Haziq Irfan bin Mohamad Tarmizi

Muhammad Haziq Irfan bin Mohamad Tarmizi Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Lee Yong Yik

Lee Yong Yik Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Chia Yong Chee

Chia Yong Chee List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Chong Mun Kit

Chong Mun Kit Deck List

Click image to view in Deck log

AO Malaysia Top 4 Premium

Champion
Mohd Syafiq Fitri Bin Kamaruzaman

Mohd Syafiq Fitri Bin Kamaruzaman Deck List

Click image to view in Deck log


1st Runner Up
Eddin Shazli Bin Ab Rahim

Eddin Shazli Bin Ab Rahim Deck List

Click image to view in Deck log


2nd Runner Up
Gabriel Tan Hshun Hui

Gabriel Tan Hshun Hui List

Click image to view in Deck log


3rd Runner Up
Muhammad Solleh Bin Mahmud

Muhammad Solleh Bin Mahmud Deck List

Click image to view in Deck log

back to top