Card List

[BT03]Demonic Lord Invasion

Blue Ray Dracokid
Blue Ray Dracokid

Trigger Unit
Kagero
Flame Dragon
Dragon Empire
Grade 0
Power 5000
Critical 1
Shield 10000
Boost
Critical Trigger +5000
Take that!
G-Regulation
BT03/078EN
C
村山竜大

Found in the following Products

08-11-2012 [BT03]Demonic Lord Invasion Card List

[Blue Ray Dracokid] is used in the follow Deck Recipes

World Championship 2012 Germany Qualifiers - 1st Runner Up, Dima Kvaktun - Kagero Lacknatz
World Championship 2012 France Qualifiers - 1st Runner Up, William Astoul - Dragon's Empire
World Championship 2012 Tokyo Qualifiers - Champion, Aikawa Takuya
Team League 2013 Asia-Oceanian Continental Championship - Champion Team - Team Jam, Tamera Kelsey Rettke - Burn, Flame of Despair
Team League 2013 North American Continental Championship - 1st Runner-Up Team - Team Endless Blaster, Chris Siakala
Team League 2013 European Continental Championship - Champion Team - Team Blitz, Luke Quinsee - Blitz the Dragon
World Championship 2013 Atlanta Qualifiers - Champion, Johnathan Luu - Azn
World Championship 2013 Belgium Qualifiers - Champion, Almeida Stewort
World Championship 2013 Philippines Qualifiers - Champion, Irwin Jansen Arogo - DOTE
World Championship 2013 Philippines Qualifiers - 1st Runner Up, Clark Byron Dino - Be the Be
World Championship 2013 Hawaii Qualifiers - 1st Runner Up, Chadwin M. Mardac - VI
World Championship 2013 Mexico Qualifiers - Champion, Gabriel Espinosa - Feluca's Little "Dragon" Deck
World Championship 2013 Mexico Qualifiers - 1st Runner Up, Herrera Rivera Gerardo - Reign of Ashes
World Championship 2013 Germany Qualifiers - 1st Runner Up, Edwin Talahatu - Sacky Sacky Double Trigger
World Championship 2013 North American Continental Championship - Champion, Albert Lee - What are you running? Exodia!!
World Championship 2013 North American Continental Championship - 1st Runner Up, Stacie Nakakuni - Flame of Hope
World Championship 2013 European Continental Championship - 2nd Runner Up, Edwin Talahatu - "Sacky Sacky Double Trigger"
World Championship 2013 Asia-Oceanian Continental Championship - 2nd Runner Up, Adwin Leong
World Championship 2013 Japan Qualifiers - Champion, Yuu Nagashima - Natade Special 2014
World Championship 2013 Grand Finals - Champion, Almeida Stewart - Black BBC
Team League 2014 Germany Regional Championship - Champion Team - Team Guardfaul, Johann Lipke - Whatever Kagero
Team League 2014 New York Regional Championship - Champion Team - Team Black Attack, Nick Amato
Team League 2014 Texas Regional Championship - 1st Runner-Up Team - Team KEC Destroyers, Kai von Dran
Team League 2014 United Kingdom (Scotland) Regional Championship - Champion Team - Team Regis, Lee Wilson
Team League 2014 United Kingdom (Scotland) Regional Championship - 1st Runner-Up Team - Team Coongal the End, Chris Wood
Team League 2014 Australia Regional Championship - Champion Team - Team SKII (Soul Knights 2), Tom Arthur
Team League 2014 Australia Regional Championship - 1st Runner-Up Team - Team Monkey Strings, Jarred Walter
Team League 2014 USA (California) Regional Championship - Champion Team - Team S.G.+, Jimmy Thai
Team League 2014 Ireland Regional Championship - Champion Team - Team 16.5, Ashley Annaert, - Trigger? LoL Nope
Team League 2014 North America Championship - 1st Runner-Up Team - Team QCG3, Leo Dong
World Championship 2014 France Qualifier - 1st Runner-Up, Helene Bourree - Cocoa Break FEVER
World Championship 2014 USA (Tennessee) Qualifier - 1st Runner-Up, Russell Graves - Dragonic Circle
World Championship 2014 USA (California) Qualifier - 1st Runner-Up, Carlos Cancio
World Championship 2014 Australia Qualifier - 1st Runner-Up, Travis Gregson
World Championship 2014 USA (Texas) Qualifier - Champion, Gage Callies
Bushiroad Spring Fest Team League 2015 (Mexico) - 2nd-Runner Up Team - Player 1: Dekar Janir Garcia Pavon
Bushiroad Spring Fest Team League 2015 (USA/California) - 1st Runner-Up Team - Player 1: Daniel Potter
Bushiroad Spring Fest Team League 2015 (Canada) - 1st Runner-Up Team - Player 3: Ronald Junior Rivest-Trudel
Bushiroad Spring Fest Team League 2015 (USA/Georgia) - 1st Runner-Up Team - Player 1: Benji Towles
Bushiroad Spring Fest Team League 2015 (USA/Texas) - Champion Team - Player 3: Russell Graves
Bushiroad Spring Fest Team League 2015 (UK / England) - 2nd Runner-Up Team - Player 3: Luke John Quinsee
Bushiroad Spring Fest Team League 2015 (UK / Wales) - 2nd Runner-Up Team - Player 2: Darryl Graham
Bushiroad Spring Fest Team League 2015 Singapore - Champion Team - Player 1: Adwin Leong
Bushiroad Spring Fest Team League 2015 (North America Continental) - 1st Runner-Up Team - Player 1: Daniel Potter
Bushiroad World Championship 2015 (Canada-Vancouver) - Player 3: Wai Ho Chu
Cardfight!! Vanguard Team League 2016 (Canada/Vancouver) - Champion Team - Player 2: Dakota Giddings
Cardfight!! Vanguard Team League 2016 (UK/Cardiff) - Champion Team - Player 3: Benjamin Anuworakarn
Cardfight!! Vanguard Team League 2016 (UK/Huddersfield ) - Champion Team - Player 3: Luke Hogan
Cardfight!! Vanguard Team League 2016 (Europe Continental Final) - 2nd Runner-Up Team - Player 3: Ben Anuworakarn
Bushiroad World Championship 2016 (Canada/Vancouver) - Champion:Josh McKenna
Bushiroad World Championship 2016 (Germany) - 2nd Runner-Up: Johnathan Rogers

View the Q&A
of other cards in this product.

back to top